Aasta küla kandidaat: Kuriste küla

Kirjutas ERR.

Kuriste külade piirkond asub Hiiumaal ja sinna on koondunud kokku Ühtri,Taterma, Kuriste, Aadma, Ligema ja Lelu külad. Elanike on 145, neist 16 lapsed ning elanike arv mitmekordistub suvel.

Vaata uudist siit: http://etv.err.ee
Või siit ja hääletada saad kuni 16.juuni keskpäevani

Sarve ekskursioon

Kirjutas Hille Kõrva.

Laupäeval 30 mail toimus seltsi liikmetega ekskursioon Sarve ja Soonlepa kanti. Esimesena käisime Sarvel Kristiina Hellströmi koduaeda vaatamas ja kohusime tema huvitavate lammastega , kes lubasid pai teha ja olid väga rahulikud. Teiseks käisime Heli Hahndofi ja Kalle Talvi kodus, seal kohtusime esimeste Hiiumaa 3 alpaka poisiga. Heli viis meid seebikotta ja seal tutvusime tema toodanguga. Kolmandaks käisime Soonlepa mõisahooneid vaatamas sinna peidetud päikesemaja vaatamas. Lõpetuseks pidasime pikniku mere ääres , kus sõime kaasa toodud omavalmistatud kooke ja suupisteid. Oli väga tore väljasõit ja kõik jäid rahule . Pildid kodulehel.

Brüssel

Kirjutas Hille Kõrva.

 

3 ja 4 aprillil toimus Eestimaa Kodukandi korraldatud ekskursioon Brüsselisse

Europarlamenti. Küllakutsujaks oli Ivari Padar. Külla olid kutsutud Eestimaa külade nominendid 2013, Hiiumaad esindas Kuriste külade piirkonnast Hille Kõrva. Brüsselis võttis meid vastu Aivar Paidla. Tema tutvustas meile Europarlamendi tööd, käisime parlamendimuusiumis, kohtusime põllumajandusesindajaga Liina Grünberg, kes tutvustas vastu võetud seadusi.

Õhtul käisime Raekoja platsil, ja mujal vanalinnas pissiva poisi ja tüdruku juures. Eriti ilus oli raekoja plats tulede mängus.

Hiiumaa Kodukant käis Saaremaal maapäeval

Kirjutas Meie Maa.

19-liikmeline Hiiumaa esindus osales augustis Saaremaal Mändjalas toimunud Eesti külade X maapäeval “Aastaring külas”.

Ilmi Aksli hiidlaste koostöökogust liitus Kuressaares toimunud maaelu- ja LEADER-teemalise rahvusvahelise konverentsiga, ülejäänud delegatsioon aga suundus edasi Torgu valda. Meid ootas vallavanem Tiit Põld, kes tutvustas valda ja vallamaja. Külastasime Mõntu sadamat ja vastvalminud Sõrve külastuskeskust.


Hiiumaa 10. külade päev oli asjalik ja rahvarohke

Kirjutas Meie Maa.

Selleks, et kurjale sügisilmale mitte jalgu jääda, peeti Hiiumaa 10. külade päeva tavapärasest varem, septembri algul Emmaste avatud noortekeskuse ees ja sees. Ilm oligi suvine ja tuuletu, masti tõmmatud lipud vaid õige pisut hõljumas.

 Tervitusi Hiiumaa külade rahvale tõid maavanem Riho Rahuoja, Emmaste vallavolikogu esimees Merike Kallas, Eesti külaliikumise Kodukant juhatuse liige Urmas Kristal, Romeo Mukk Viljandimaalt Kuhjavere külast ja Ester Tammis Hiiumaa Kodukandist. Sõnavõttudes rõhutati kohaliku elu väärtusi ja nende kandjate, külainimeste tagasihoidlikkust ja väärikust oma tegemistes. Esines Emmaste valla naisrahvatantsurühm Taherpill.

juba20aastat

Tänud külastamast

Kuriste Haridusseltsil täitus

asutatud 7. septemberil 1997!