EV100 tähistamine Hiiumaa külades

Kirjutas Hiiu Leht, Ester Tammis.

Eesti peagi saabuva 100. sünnipäeva puhul on külaseltsides mõtteid ja tegusid, mitmed neist juba ka ellu viidud.

Hiiumaal sai EV100 sündmuste tähistamine alguse 12. augustil Puski kiriku juures, millest Hiiu Lehes 18. augustil oli juba juttu. Meelde­tuletuseks: Haridusselts Edu eestvedamisel ja kogukonna kaasamisega ollakse päästmas Puski kirikut hävimisest.

Kuriste haridusselts tähistab sünnipäeva sportlikult

Kirjutas Hiiu Leht, Helja Kaptein.

Kuriste haridusselts saab 20aastaseks ja seltsi liikmed korraldavad sel puhul jooksuvõistluse ja kontserdi.

Laupäeval peab selts sünnipäevapidu ning ootab külade jooksule kõiki huvilisi saare pealt ja mujaltki.

“Eesmärgiks on veeta tunnike sportlikult ja tutvuda meie küladega niiöelda jooksu pealt,” selgitas Kuriste haridusseltsi liige Ester Teppart. Mõte jooksuvõistluse korraldamisest on küpsenud juba mitu aastat. “Meil on jooksudeks sobivad ringteed, ka pole liiklus keset Hiiumaad asuvates külades väga suur,” nimetas ta piirkonna plusse.

Kuriste küla aasta küla konkursil

Kirjutas Hiiu Leht, Helja Kaptein.

Tänavu osalevad liikumise Kodukant aasta küla konkursil Käina valla Kuriste kandi külad.
Sel aastal esitas Kodukant Hiiumaa aasta küla nominendiks Kuriste külade piirkonna ehk Ligema, Taterma, Lelu, Ühtri, Aadma ja Kuriste külad.
Konkursi hindamiskomisjon eesotsas riigikogu esimehe Eiki Nestoriga käis Hiiumaal 5. juulil ning tegi ringreisi piirkonna majapidamistes ja ettevõtetes.
Vaatamist ja uudistamist oli küllaga, sest igal külal on oma tõmbenumbrid: Kuriste õigeusukirik, Kuriste seltsimaja, Ühtri kool, Aadma mõis, Ülo Soosteri sünnimaja ja muudki.

Aasta küla kandidaat: Kuriste küla

Kirjutas ERR.

Kuriste külade piirkond asub Hiiumaal ja sinna on koondunud kokku Ühtri,Taterma, Kuriste, Aadma, Ligema ja Lelu külad. Elanike on 145, neist 16 lapsed ning elanike arv mitmekordistub suvel.

Vaata uudist siit: http://etv.err.ee
Või siit ja hääletada saad kuni 16.juuni keskpäevani

Sarve ekskursioon

Kirjutas Hille Kõrva.

Laupäeval 30 mail toimus seltsi liikmetega ekskursioon Sarve ja Soonlepa kanti. Esimesena käisime Sarvel Kristiina Hellströmi koduaeda vaatamas ja kohusime tema huvitavate lammastega , kes lubasid pai teha ja olid väga rahulikud. Teiseks käisime Heli Hahndofi ja Kalle Talvi kodus, seal kohtusime esimeste Hiiumaa 3 alpaka poisiga. Heli viis meid seebikotta ja seal tutvusime tema toodanguga. Kolmandaks käisime Soonlepa mõisahooneid vaatamas sinna peidetud päikesemaja vaatamas. Lõpetuseks pidasime pikniku mere ääres , kus sõime kaasa toodud omavalmistatud kooke ja suupisteid. Oli väga tore väljasõit ja kõik jäid rahule . Pildid kodulehel.

juba21aastat

Tänud külastamast

Kuriste Haridusseltsil täitus

asutatud 7. septemberil 1997!